Jako członek Polskiego Towarzystwa Rzeczoznawców Majątkowych brałam udział w szkoleniu, które odbywało się w Oświęcimiu w dniach 20-22 marca 2014. Szkolenie składało się z trzech części dotyczących:
– oceny prawidłowości sporządzenia operatu szacunkowego, którą prowadził Sędzia Mirosław Gdesz,
– cech niedostępnych w wycenie, w której w formie warsztatów swoje analizy przedstawiali Paweł Drelich, Leszek Flis, Zbyszek Pałgan i Włodek Majcherczyk,
– geokodowania, w której Michał Marcińczak, odkrywał przed nami możliwości, funkcje i zastosowanie geokodowania przy analizie rynku i wycenie nieruchomości.
Szkolenie, jak zawsze, ciekawe, merytoryczne i świetnie się wytańczyłam! Przy okazji podsunęło mi pomysł aby wykorzystać nową wiedzę i pochwalić się, a w zasadzie podsumować trochę pół roku istnienia w nowej szacie mojej strony internetowej.
W okresie od 2 września 2013 roku, kiedy to po liftingu formalnie wystartowała moja strona, do 27 marca 2014 roku, odwiedziło ją 4.820 osób!!! wykonując 10.317 odsłon. Najwięcej odsłon miała oczywiście strona główna:2.717, a za nią największym zainteresowaniem cieszyła się podstrona Prawne i metodyczne aspekty wyceny mienia zabużańskiego, która miała 866 wejść. W pierwszej dziesiątce najczęściej odwiedzanych stron, znalazły się wszystkie artykuły z zakładki Moim zdaniem, co bardzo mnie cieszy. Zainteresowaniem cieszyły się również definicje ze Słownika oraz informacje o nowych wydarzeniach zamieszczane na Blogu.
Bardzo fajnie wyglądają też statystyki odwiedzin mojej strony pod kątem miejsc / krajów, z których odnotowane zostały wejścia. Poza, oczywiście najliczniej odwiedzającymi stronę osobami z Polski, których było 4.333, najwięcej odwiedzających było z Niemiec, Wielkiej Brytanii (43), Ukrainy (41), Rosji (39) i USA (34). Do najciekawszych krajów z których odnotowałam odwiedziny należą natomiast Puerto Rico, Japonia, Meksyk oraz Południowa Afryka i Zjednoczone Emiraty Arabskie.
A wiedzę jaką zdobyłam na zajęciach z geokodowania można wykorzystać do stworzenia „mapy ciepła” czyli graficznego odwzorowania miejsc/miejscowości z których najczęściej odwiedzana była moja strona. Jak widać z mapki, którą przygotował Michał, te duże plamy oznaczają miasta, z których odnotowałam najwięcej wejść: z Warszawy, która jest rekordzistką (1.070), następnie z Krakowa (538), Lublina (426 no, ale tu jest też trochę moich wejść przy okazji wpisywania informacji), Wrocławia (223), Poznania (183), Katowic (153), Gdańska (136) i Szczecina (107). Kropeczki oznaczają miasta i miejscowości, z których również były odwiedziny, a intensywność koloru siadczy o ilości wejść.
Wracając do szkolenia, nieocenioną pomocą są nagrane filmy z poszczególnych wykładów, które pozwalają w spokoju i bez pośpiechu przeanalizować to co zostało powiedziane i zaprezentowane w trakcie wystąpień. Sprawozdanie ze szkolenia w Oświęcimu można przeczytać na stronie www.ptrm.pl.